CRM systémy : prečo ich firmy využívajú?

CRM je skratka z anglického Customer Relationship Management, čo v preklade znamená manažment vzťahov pre zákazníkov. CRM systém v podstate poskytuje centrálne miesto, kde môžu podniky ukladať údaje o zákazníkoch a potenciálnych zákazníkoch, sledovať interakcie zákazníkov a zdieľať tieto informácie s kolegami. Umožňuje podnikom riadiť vzťahy so zákazníkmi, čím pomáha podniku rásť.

Platformy na správu klientov, ako sú CRM, spájajú všetky údaje od vašich potenciálnych zákazníkov a zákazníkov na jednom mieste. CRM konsoliduje všetku komunikáciu (vyplnenie formulárov, hovory, e-maily, textové správy a stretnutia), dokumenty, cenové ponuky, nákupy a úlohy spojené s každým potenciálnym zákazníkom a klientom. Celý tím má prístup k týmto údajom v správnom čase – na uzavretie predaja alebo poskytnutie vynikajúcej služby.

an agent discussing business to a couple
Photo by RODNAE Productions on Pexels.com

Čo poskytujú CRM softvéry firmám:

  • Zvýšenie predajov.
  • Väčšia zákaznícka spokojnosť
  • Nárast vracajúcich sa zákazníkov.
  • Generovanie nových obchodných príležitostí.
  • Prehľadné informácie o zákazníkoch.
  • Možnosť ľahkej integrácie ďalších systémov.
  • Nízke obstarávacie a prevádzkové náklady.

Ako CRM zjednodušuje predaj a marketing?

Platforma CRM rozšíri váš predaj a marketing bez toho, aby ste museli budovať obrovské tímy alebo zbytočne zaťažovať váš reklamný rozpočet. Ak je váš CRM spojený s automatizáciou predaja a marketingu, môžete vytvoriť nástroj predaja a marketingu, ktorý posunie predaj na úplne novú úroveň.

CMR sa môže skladať z niekoľkých častí:

  1. prevádzkový (operatívny) CRM – slúži na automatizáciu podnikových činností (predaj, servis a marketing)
  2. analytický CRM – jeho úlohou je zber, uloženie a analýza dát,
  3. kooperatívny CRM– ide o skupinu kooperatívnych služieb (napríklad e-mail, hlasové služby, video-konferencie), ktoré umožňujú interakcie medzi zákazníkom a podnikom

V tomto článku sme si objasnili čo CRM systému sú a prečo sú výhodné pre firmy. V nasledujúcom si predstavíme zopár konkrétnych softvérov a niečo málo o nich. Páčil sa vám článok? Budeme radi za spätnú väzbu!

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.