LinkedIn: Načo slúži a aké sú jeho výhody?

Rovnako ako Facebook, Instagram, Twitter a mnoho ďalších, aj LinkedIn je sociálna sieť, ktorú vlastní spoločnosť Microsoft. Na rozdiel od väčšiny sociálnych sietí je však LinkedIn profesionálna sieťová stránka, ktorá má ľuďom pomôcť nadviazať obchodné kontakty, zdieľať svoje skúsenosti a životopisy a nájsť si prácu.

Napriek profesionálnemu zameraniu je LinkedIn dosť podobný iným sociálnym sieťam. Je založený na princípoch, ako je spojenie s priateľmi, uverejňovanie aktualizácií, zdieľanie a lajkovanie obsahu a posielanie správ ostatným používateľom.

Váš profil sa stáva životopisom doplneným o pracovné skúsenosti, úspechy, odporúčania a odporúčania od kolegov. LinkedIn tiež ponúka veci, ktoré nenájdete na iných miestach, ako napríklad plnohodnotný kariérny panel, kde môžete hľadať a uchádzať sa o prácu.

person in white long sleeve shirt holding a clipboard with resume
Photo by cottonbro on Pexels.com

Ako možno LinkedIn  využívať?

Ako je už vyššie spomenuté, LinkedIn je nástroj, ktorý môžete použiť na zlepšenie svojich profesionálnych sietí a aktivít pri hľadaní zamestnania.

Mnoho ľudí používa túto stránku na rozširovanie svojich kontaktov a hľadanie kariérnych príležitostí a sekcia „Jobs“ na stránke je výkonným nástrojom na vyhľadávanie a uchádzanie sa o prácu. Na LinkedIn sú nastavenia, ktoré vám umožňujú upozorniť, že aktívne hľadáte prácu.

man wearing white top in front of woman wearing blue long sleeved top
Photo by Christina Morillo on Pexels.com

Niektorí ľudia používajú LinkedIn na zlepšenie svojej profesionálnej reputácie uverejňovaním príspevkov v spravodajskom kanáli a komentovaním príspevkov iných ľudí.

Umožňuje hľadať odpovede na odborné témy, komunikovať s rôznymi profesnými skupinami, hľadať zamestnancov na mieru alebo naopak hľadať zamestnanie. Linkedln je obľúbeným miestom personalistov a zamestnávateľov, ktorí si na tejto sociálnej sieti môžu preskúmať  váš doterajší profesionálny život.

LinkedIn Premium je predplatená verzia LinkedIn, ktorá pridáva množstvo ďalších funkcií, ako sú online kurzy profesionálneho rozvoja, prehľad o tom, kto si prezerá váš profil, a možnosť posielať okamžité správy komukoľvek na LinkedIn, aj keď nie je vo vašej sieti.

Prečo túto sociálnu sieť využívať?

Môžete si vďaka nej nájsť ideálnu prácu, ktorá sa k vám hodí.

Ak ste zamestnávateľ, môžete tu nájsť skvelých zamestnancov.

Môžete tu lepšie spoznať svojich kolegov.

Dokážete tu nájsť kontakty, ktoré vás posunú ďalej vo vašej kariére.

Taktiež môžete načerpať inšpiráciu a učiť sa od úspešných ľudí.

Prípadne si môžete zistiť viac informácii o vašich obchodných partneroch.

Táto sociálna sieť skutočne spája príjemné s prospešným a zlepšuje ľudom ich profesijné životy. Skúsili ste už LinkedIn využívať aj v praxi? Aké vám priniesol benefity? Budeme radi, ak sa s nami o tom podelíte v komentári. Aj vy nás môžete sledovať na LinkedIn.

Prečítajte si náš článok o tom, prečo platiť správcovi sociálnych sietí.

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.