Ako si vybudovať svoj tím? Tipy, kde nájsť nových pracovníkov.

Za každým biznisovým úspechom stojí skvelý tím. Tím vzniká preto, aby umožnil úsiliu rásť a prosperovať spôsobom, ktorý by bol pre jednu osobu doslova nemožný. Na to, aby sme sa dopracovali k úspechu, by mal byť tím zohraný. Ako teda vybudovať dobrý tím?

Úspešný tím začína prijatím správnych ľudí – tých, ktorí si cenia prácu na dosiahnutí spoločného cieľa, sú orientovaní na cieľ a rešpektujú hierarchickú štruktúru, ktorú väčšina firiem vyžaduje. Keď sú na mieste správni ľudia, cieľom je spojiť ich do súdržného celku.

photo of people standing near plants
Photo by fauxels on Pexels.com



Aké zásady dodržiavať pri budovaní úspešného tímu?

  • Zmýšľanie orientované na cieľ: Najúčinnejšie tímy spoločne stanovujú, implementujú a sledujú ciele, aby zvýšili efektivitu a zvýšili produktivitu.
  • Oddanosť svojim rolám: Jednotlivci pracujúci v rolách založených na ich silných stránkach a odbornosti sú často vysoko motivovaní.
  • Otvorenosť vzdelávaniu: Niektoré tímy si môžu prispôsobiť roly a zodpovednosti podľa potrieb projektu alebo úlohy. Členovia tímu, ktorí majú záujem vyskúšať si svoje zručnosti a naučiť sa plniť nové individuálne úlohy, podporujú profesionálny rast.
  • Rôzne pohľady a skúsenosti: Keďže rozmanitosť má tendenciu podporovať kreativitu a inovácie, tímy s najväčším spektrom skúseností a názorov majú potenciál podať čo najlepší výkon.
  • Zodpovednosť: Keď tímy zdieľajú súbor hodnôt a cieľov, každý člen tímu môže dosiahnuť rovnaký štandard v zodpovedaní za svoje konanie v prospech celku.
  • Jasná komunikácia: Dobré tímy vymýšľajú riešenia, poskytujú aktualizácie stavu a dokončujú úlohy.
  • Efektívny vodca: Každý tím potrebuje lídra, ktorý poskytuje jasný smer a povzbudzuje členov tímu k úspechu.

Nájsť a zamestnať správnych zamestnancov pre váš tím môže byť náročné. Existujú rôzne nástroje a stratégie, ktoré môžete použiť pri hľadaní dobrých potenciálnych zamestnancov, ako napríklad zdieľanie pracovného miesta na sociálnych médiách, žiadanie o odporúčania zamestnancov a používanie stránok s pracovnými ponukami. Následne podrobný pohovor vám odhalí charakter a záujem uchádzača a na základe toho môžete odhadnúť, či je daná osoba vhodná do vášho tímu.

Pomohol vám tento článok? Budeme radi, ak nám dáte vedieť v komentári!

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.