5 tipov ako využiť svoj voľný čas múdro

Čas je jednou z najvzácnejších komodít, ktorú máme všetci rovnakú a ubieha každému jednému človeku rovnako rýchlo, preto je len na nás, aby sme s ním naložili ako len najlepšie vieme. Prinášame v článku 5 tipov ako využiť svoj voľný čas.

Ak uplynie čas, tak už ho späť nevrátime.

Tipy ako nemrhať zbytočne časom:

  • Plánovanie a organizácia

Neraz som aj sama na sebe spozorovala, že ak si určím, čo za daný deň chcem stihnúť a napíšem si to, tak mám oveľa produktívnejší deň. „To do list“ alebo rôzne iné aplikácie sú naozaj skvelým pomocníkom pri rozvrhnutí si času. Predsa najlepším pocitom je „odfajknutie“ si jednej povinnosti za druhou. Bližšie sa o konkrétnych plánovačoch času môžete dozvedieť v našom dávnejšom článku.

  • Pozor na zlodejov času

V dnešnej dobe plnej sociálnych sietí je naozaj ťažké venovať pozornosť dôležitejším veciam. Koľkokrát sa vám už stalo, že ste si povedali, že len na chvíľočku nakuknete na Instagram či TikTok a než ste sa nazdali, tak ubehli 2 hodiny? Áno, deje sa nám to všetkým, ale vyhnúť sa tomu môžeme, keď odložíme mobilné alebo iné zariadenie z nášho dohľadu, pokiaľ nedokončíme všetky povinnosti.

  • Určite si hodnoty a priority

Týmto bodom trošku nadviažem na predošlý, pretože ak si naozaj stanovíme priority a zvládnete hneď na začiatku dňa všetko potrebné, zvyšok dňa môžeme využiť na koníčky a zábavu alebo čas stráviť s rodinou a priateľmi. S týmto bodom by vám však mohla pomôcť aj Eisenhowerova metóda. .

  • Dovoľte si chvíľku pre seba

    Takisto ako práca je dôležitý aj oddych a preto by sme sa nemali cítiť previnilo, naplánovať si deň voľna a dobiť baterky na nadchádzajúce dni. Zájdite na kozmetiku, do fitka, choďte na wellness. Vyberte si sami. 🙂

  • Buďte kreatívni

    Týmto bodom je myslené, že ak napríklad dochádzate do práce / školy, čas strávený cestovaním by sa dal využiť napríklad na vzdelávanie, čítanie knihy alebo počúvanie podcastov

Dúfame, že bol tento článok nápomocný a že naše tipy odskúšate, prípadne sa môžete podeliť o vaše spôsoby užitočného využitia času v komentároch.

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.