Ako motivovať svojich kolegov alebo pracovníkov?

Všetci poznáme teň deň v mesiaci, kedy sa nám nedarí plne sa sústrediť na prácu a nasadiť tempo, na ktoré sme bežne zvyknutí. V mnohých prípadoch je naša práca závislá aj od iných spolupracovníkov, s ktorými tvoríme tím.  Ako motivovať svojich kolegov alebo pracovníkov?

Základom každej zmeny je vždy začať najskôr od seba. Buďte teda svojim kolegom príkladom, či už povzbudivým slovom alebo v tichosti, motivujte ich napredovať vašim smerom. Ak tento spôsob bude prinášať úspech, bude to o to viac motivujúce. Výkon každého sa zlepšuje v podpornom prostredí a toxické, negatívne pracoviská si vyberajú obrovskú daň na celkovom životnom šťastí, preto začleňte trochu radosti zo svojej každodennej pracovnej rutiny.

Ďalším príkladom pozitívnej inšpirácie je uznanie úspechov vašich kolegov. Pochvala za ich dobre vykonanú prácu v podobe komplimentu je veľkým predpokladom k ich ďalšej snahe. Okrem toho že to vášho kolegu príjemne poteší, uistí ho to v tom, že jeho snaha je úprimne ocenená.

photo of people holding each other s hands
Photo by fauxels on Pexels.com


Niektorí pracovníci majú problém nájsť motiváciu, pretože majú pocit, že ich príspevok nie je dôležitý. Aby ste tomu predišli, pokúste sa zapojiť svojich spolupracovníkov do rozhodovacieho procesu a požiadať ich o vstup počas spoločných projektov. Posaďte sa s členmi svojho tímu a nechajte ich, aby prezentovali svoje nápady.

Aj napriek tomu, že máte obrovský zoznam úloh, komunikácia s vašimi spolupracovníkmi môže byť niečo, čo sa zanedbáva. Pošlite e-mail, textovú správu, súkromnú správu alebo dokonca rukou napísanú poznámku, aby ste videli, ako sa darí vašim spolupracovníkom alebo kolegom a či potrebujú pomoc. Môžete sa naučiť niečo nové alebo nájsť niečo, na čom uviazli, s čím im môžete pomôcť.

Krátke zhrnutie:

  • Inšpirujte.
  • Pochváľte kolegov.
  • Pýtajte sa na ich názor.
  • Komunikujte.

Veríme, že vám tento článok pomohol nastoliť lepšiu atmosféru v práci a budeme radi, ak nám v komentári zanecháte vaše tipy ako motivovať kolegov!

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.