Ako vyzerá callscript a kedy ho virtuálna asitentka využíva?

Medzi náplne prác virtuálnej asistentky môže patriť aj telemarketing. V tomto článku bližšie predstavíme ako môže vyzerať callscript, ktorý je pri hovoroch využívaný.

V súčasnosti je veľký dopyt po zákazkách zahŕňajúcich obvolávanie klientov. Avšak, u virtuálnej asistentky sa nestretnete s lákaním a ponúkaním produktu, o ktorý ani nestojíte a takisto nie je taká neodbytná ako väčšina telemarketérov. Na začiatok je dôležité poznamenať, že je potrebné dodržiavať zopár bodov, ktoré vám pomôžu sa odlíšiť od takzvaných „otravných“ telefonistov, ktorých všetci dobre poznajú.

  • Komunikácia. Nezáleží totiž len na tom, čo hovoríme, ale aj na tom, ako to hovoríme. Tón hlasu, zrozumiteľnosť, hlasitosť a tak ďalej.
  • Správny čas. Pri telefonovaní treba zvoliť čo najvhodnejší čas. Je takisto veľmi dôležité nájsť správnu chvíľu a rozmýšľať, čo väčšina ľudí robí. Nie príliš skoro ráno ani neskoro večer takisto nie na obed a tak podobne.
  • Dialóg. Dobrá konverzácia zahŕňa obe strany. Namiesto prívalu informácii je lepšie do rozhovoru zapojiť aj opačnú stranu.
  • Netlačiť na ľudí. Cieľom malo byť rozvinutie konverzácie a zistenie potreby zákazníka. Keď dostane správne vysvetlenie zistí, že produkt alebo službu potrebuje. Ďalšou možnosťou telefonátu môže byť dohodnúť si s klientom stretnutie.

Prejdime k samotnému callscriptu. Virtuálna asistenka dostane na začiatku zoznam mien, čísel a mailových adries, rovnako aj podrobné vysvetlenie a callscript.

concentrated ethnic female interviewer or psychotherapist taking notes in clipboard
Photo by Alex Green on Pexels.com

Callscript je taký mini „scenár“ ideálnej komunikácie s klientom, no môže obsahovať viacero variant odpovedí. Skladá sa s pozdravu, oslovenia, predstavenia a následného premetu telefonátu. Častokrát sa klienti pýtajú odkiaľ sa daný telefonista dostal k ich číslu a osobným údajom. Odpoveď na ich otázku je taktiež zahrnutá v callscripte, aby klient mal istotu, že sa z jeho osobnými údajmi narába bezpečným spôsobom. Čím kratší a vecný je callscript, tým lepší je výsledok.

Ak potrebujete pomôcť s vytvorením callscriptu, môžete sa obrátiť sem.

Na záver už len dodám, že čím lepšie je volajúci oboznámený s danou tematikou, tým lepší výsledok je schopný dosiahnuť. Nie je nutné sa však stresovať, ak klienti zamietnu ponuku, keďže produkt alebo služba môže byť špecifická a tak nevyhovie každému. Aj napriek tomu, skúsená asistentka vie zachovať chladnú hlavu a ponechať si svoj milý prístup až do konca telefonátu, nech už je výsledok akýkoľvek.

Aké máte skúsenosti s telemarketérmi? Dajte nám vedieť do komentáru, či takéto hovory vnímate pozitívne alebo negatívne a čo by ste na nich vylepšili!

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.