Čo riešiť skôr? Nehnuteľnosť či hypotéku?

Realita je taká, že získať hypotéku na dnešnom trhu nie je zaručené. Na rozdiel od minulosti majú veritelia prísnejšie kritériá na zabezpečenie zodpovedného požičiavania si.

Ako sa teda vyhnúť bolesti zo straty vysnívaného bývania v dôsledku zamietnutia hypotéky? Odpoveď spočíva v uprednostňovaní predbežného schválenia.

Predbežné schválenie: Váš finančný plán

Predbežné schválenie od hypotekárneho veriteľa je ako mať plán vašej cesty kúpy domu. Zahŕňa dôkladnú analýzu vašej finančnej situácie, ktorá poskytuje jasný obraz o tom, koľko si reálne môžete požičať. To vám umožňuje sústrediť sa na vyhľadávanie vašej nehnuteľnosti. Znalosť vášho rozpočtu vám zabráni strácať čas na domoch mimo vášho cenového rozpätia.

Zostavte si svoj vysnívaný tím: finančný poradca a realitný maklér

Keď už máte v rukách predschválenú hypotéku, je čas zostaviť si vysnívaný tím – finančného poradcu a realitného makléra.

Finančný poradca: Váš peňažný guru

Váš finančný poradca pôsobí ako váš peňažný guru počas celého procesu nákupu domu. Môžu analyzovať vašu finančnú situáciu: To zahŕňa kontrolu vášho príjmu, dlhov a úspor, aby ste určili vašu úverovú kapacitu a potenciálne mesačné splátky hypotéky. Okrem toho vám môžu poradiť o stratégiách zálohových platieb. Váš finančný poradca vám môže pomôcť vyvinúť stratégiu na maximalizáciu vašej zálohy a zároveň zabezpečiť vašu finančnú pohodu.

Realitný maklér: Váš dohadzovač nehnuteľností

S vopred stanoveným rozpočtom a finančným poradcom po boku je čas využiť expertízu realitného makléra. Váš agent môže nájsť nehnuteľnosti, ktoré vyhovujú vašim potrebám a rozpočtu.

Víťazný vzorec: Pokoj v duši a efektivita

Uprednostňovaním predbežného schválenia a zostavením vysnívaného tímu finančného poradcu a realitného makléra sa pripravíte na úspešnú kúpu domu bez stresu. Budete mať pokoj s vedomím, že si môžete dovoliť nehnuteľnosti, o ktorých uvažujete, a budete konkurencieschopným kupujúcim s potrebným systémom podpory. Takže zahoďte tradičný prístup a uprednostnite najskôr predbežné schválenie. Je to kľúč k odomknutiu vášho vysnívaného domu.

Nezáväznú ponuku na hypotéku si môžete vypočítať TU. V prípade, že hľadáte nehnuteľnosť na kúpu, tak máme možnosť sa dostať aj k neverejným realitným ponukám (tie nenájdete na realitných portáloch), ozvite sa.

Zdroje:

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.