Prečo beh?

Beh je základný šport, zlepšuje zdravie a mali by ste ho podporovať. V článku sa dozviete jeho výhody.

Beh pre zdravie

Beh pomáha s úľavou od stresu. Môže pomôcť aj s depresiou a úzkosťou. Po behu sa budete okamžite cítiť lepšie kvôli prílivu adrenalínu a kortizolu.
Behom zvyšujete prietok krvi a to pomáha s pamäťou. Štúdie ukázali, že beh môže zabrániť vzniku rakoviny.

Je lacnejší ako iné športy

Ak porovnáte beh s fitness, beh je lacnejší. Za členstvo nemusíte každý mesiac platiť.
Jediné náklady sú na začiatku za oblečenie a obuv. Ak nechcete míňať veľa peňazí za nové oblečenie, kúpte si ho v second handoch. Tam viete nájsť všeličo.
Avšak odporúčame si kúpiť kvalitnú a novú bežeckú obuv. Cena sa pohybuje od 60 – 80 EUR.

3. Môžete schudnúť

Beh je najlepším kardiom. Pri behu spálite veľmi veľa kalórií. Všeobecným pravidlom je, že priemerný človek spaľuje 100 kalórií na míľu behu. A to je veľa. Taktiež vaše telo ešte niekoľko hodín po behu stále spaľuje kalórie.

4. Môžete bežať kdekoľvek a kedykoľvek

Nemusíte strácať čas cestovaním do posilňovne, či čakať na jej otvorenie. V podstate môžete vybehnúť z domu a bežať tak dlho, ako chcete. Beh je vhodný aj pre introvertov. Počas behu sa nemusíte stretávať a hovoriť s ľuďmi, pokiaľ sami nechcete.

5. Môžete spoznať nových ľudí

Ak sa rozhodnete vstúpiť do bežeckého klubu, stretnete ľudí s rovnakými záľubami a zmýšľaním ako vy. Niekedy je lepšie behať s niekým ako sám.

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.