Ako na prácu z domu alebo home office?

Viete, prečo ľudia zháňajú job, ktorý môžu vykonávať z domu? Ako si správne nastaviť režim pre vysokú produktivitu?

Výraz ,,home office´´ je odvodený z angličtiny, a vlastne znamená práca z domu. Čoraz viac a viac ľudí vyhľadáva práve tento typ ako benefit. Mnoho spoločností ponúka túto možnosť. Tým aj oni ušetria na rôznych nákladoch ako nájom, cestovné a doplnkové služby. Pomocou všelijakých aplikácií a internetu sa už dajú viesť rozhovory a tréningy s tímom a nadriadenými.

Výhodné je to hlavne pre mamičky na materskej, študentov, ktorí si chcú napríklad privyrobiť. 

Tie hlavné otázky pri rozmýšľaní nad touto formou sú:

  1. Kde hľadať?
  2. Koľko času investovať?
  3. Ako si usporiadať pracovný deň?
  4. Sú alebo budú výsledky hodnotné?
  5. Treba si spracovať svoje reporty?

Hľadáčik

V tomto období sa človek snaží zjednodušiť život tým, že sa chce vyhnúť nútenému chodeniu do roboty načas. Rozmýšľa nad tým ako sa dá byť úplne v pohode, mať dostatok peňazí na účte a ,,free time´´ pre seba.

Vyhľadávač Google (aj iné) vypátrajú ponuky, po ktorých uvažujete. Najpravdepodobnejšie stránky pre Slovákov, ktoré vyhodí, budú profesia.sk, kariera.sk a sociálne siete. Dajte si pozor na podvodné stránky, ktoré obsahujú nezmyselné návrhy!

Investícia času

I keď máte možnosť vykonávať prácu z vlastného príbytku, tak je vhodné si určiť čas od – do. Najlepšie, keď si vyhradíte najprv to, kedy chcete mať voľný čas pre iné aktivity. Avšak niekedy si situácie vyžadujú záujem aj mimo tohto vyhradeného času, záleží od zákazky. Správne investovaný čas prinesie väčší úspech, ktorý očakávate.

Pracovný režim

Všetci máte určité zvyky, ktoré dodržiavate. Pri činnosti, ktorú vykonávate prednostne pre zárobok, by to malo platiť dvojnásobne. Vlastným prostredím získate flexibilitu.

Niekto pracuje cez deň, niekto zasa v noci. Rozlišuje sa to podľa druhu práce, ktorú je potrebné vykonať. Časovo si telo a psychiku pripravte tak, aby ste boli schopní pracovať. Ak ráno pijete kávu alebo čaj, tak to metabolizmu doprajte. Samozrejmosťou je dodržaná hygiena, možno cvičenie

Nikdy nezabúdajte na 3 hlavné jedlá počas dňa: raňajky, obed, večera. Dodajú organizmu energiu, posilnia sústredenie. Potom, keď príde na radu vyčerpanosť, tak nesmie chýbať ani dostatočný spánok a oddych.

Nápomocná výbava pracovníka alebo podnikateľa by mala obsahovať: 

  1. diár a notes
  2. mobilný telefón
  3. notebook, počítač alebo tablet.

Tieto sa radia medzi hlavné ,,zbrane“, ktoré sa najviac využívajú.

Pozitívne výsledky

Nerobím nič, aby mi to nevyšlo, ale si plánujem. Takéto heslo je asi najvhodnejšie pre túto časť článku. Ambícia a motivácia nám musia docieliť kladné a čo najziskovejšie skóre. Pozitívne myslenie taktiež prospieva ku splneniu cieľov. 

Výsledky poukazujú na to, či máte produkciu smerujúcu so ziskom alebo stratou. Podľa nich viete neskôr korigovať stratégie lepším smerom.

Spracovávanie reportov

Veľmi dôležitou súčasťou je zapisovanie reportov a vyhodnocovanie. Napomáhajú pri ďalšom realizovaní a vytváraní plánu. Takýmto zaznamenávaním údajov sa nestane, že niečo stratíte alebo zabudnete. Veci musia byť spravené v úplnom poriadku a zoradené. 

Reporty sa viac-menej zapisujú na týždennej báze, vyhodnotenia za celý mesiac. Pointa je mať prehľad.

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.