Prečo investovať do nehnuteľnosti v Gruzínsku?

Vitajte pri ďalšom článku v sérii výhodných investícií v zahraničí. Ak uvažujete o investícii do nehnuteľností, nehľadajte nič iné ako Batumi, Gruzínsko. Toto očarujúce prístavné mesto, ktoré sa nachádza na pobreží Čierneho mora, ponúka jedinečnú zmes prírodných krás, bohatej histórie a prosperujúceho odvetvia cestovného ruchu. Tu sú presvedčivé dôvody, prečo investovať do nehnuteľnosti v Gruzínsku.

Klenot na Čiernom mori

Batumi nie je len mesto; je to destinácia, ktorá uchváti srdce a dušu každého návštevníka. Batumi je so svojimi dlhými plážami zaliatymi slnkom a rozľahlou promenádou popredným letným strediskom Gruzínska. Ale to nekončí; Kúzlo Batumi sa rozširuje po celý rok vďaka nádhernej zmesi mora, hôr, kultúry a pohostinnosti.

Za plážami

Zatiaľ čo pobrežie Batumi je hlavným lákadlom, mesto ponúka oveľa viac. Ponorte sa do pulzujúcej kaviarenskej kultúry, preskúmajte rušné trhy a obdivujte podmanivé pouličné umenie. Neďaleko nájdete rímske ruiny, rozsiahle botanické záhrady a úžasné turistické chodníky v sviežich národných parkoch, ktoré sú ľahko dostupné z mesta.

rocky beach joining the black sea
Photo by Artūras Kokorevas on Pexels.com

Stabilné prostredie pre investície

Gruzínsko sa môže pochváliť politickou stabilitou, ochranou vlastníckych práv a relatívne nízkou mierou korupcie. V roku 2018 UNWTO uznala Gruzínsko za štvrtú najrýchlejšie rastúcu destináciu cestovného ruchu na svete, čím zdôraznila jeho obrovský potenciál pre investorov a podnikateľov.

Zásady priaznivé pre investorov

Investičné prostredie Batumi sa vyznačuje jednoduchosťou podnikania, zjednodušenými transakciami s nehnuteľnosťami, nízkymi daňami z nehnuteľností (0,2 % pre jednotlivcov) a jednoduchými postupmi na získanie trvalého pobytu alebo dvojitého občianstva. Tieto faktory spolu so zvyšujúcou sa popularitou mesta a nedávnymi reformami prispievajú k rastúcemu dopytu po nehnuteľnostiach.

purple sky over the city of batumi at night
Photo by Paul H on Pexels.com

Výhodné zdanenie

Daňová politika Gruzínska ešte viac osladí dohodu pre investorov. Neexistuje žiadna daň z nákupu a predaja pre zahraničných občanov a daň z príjmu z predaja nehnuteľností sa vzťahuje len na daňových rezidentov. Dedičstvo v rámci najbližších rodinných príslušníkov je oslobodené od dane, rovnako ako dedičstvo tretieho a štvrtého stupňa príbuzenstva za predpokladu, že hodnota nepresahuje 150 000 gruzínskych lari.

Záver

Investovanie na realitnom trhu Batumi ponúka skvelú príležitosť pre šikovných investorov. Vďaka lákavej zmesi prírodných krás, kultúrneho bohatstva a politiky ústretovej k investorom je toto mesto vynikajúcou voľbou. So stabilným politickým prostredím a priaznivými daňovými predpismi je Batumi pripravená na neustály rast, vďaka čomu je ideálnou destináciou pre investície do nehnuteľností v Gruzínsku. Nepremeškajte šancu stať sa súčasťou tohto prosperujúceho trhu!

Cez nás viete zakúpiť nehnuteľnosti v Gruzínsku pri mori už od sumy 27 000€! Kontaktujte nás vo formulári pre viac informácií.

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.