Prečo si pomáhať linkbuildingom?

Linkbuilding je dôležitý pre dobrú optimilizáciu SEO stránky.  Čítajte, ak chcete vedieť jeho využitie a ciele. 

Pre priblíženie dnešnej témy udávam príklad: futbalista stojaci na štadióne obklopenom kopec ľudí, ktorí čakajú na výsledky. Linkbuilding je ten zápas, linkbuilder je v úlohe futbalistu a ľudia sú možnou klientelou.

Význam a delenie linkbuildingu

Sám o sebe je linkbuilding veľmi zdĺhavý proces, ktorý zaručí vyššiu návštevnosť vašej stránky. Ďalej funguje aj pre vyššie umiestnenie stránky vo vyhľadávači (Google). 

Linkbuilding môže byť:

  1. Interný – v rámci prepojenia samostatných podstránok hlavnej stránky, uľahčuje indexáciu vo vyhľadávaní
  2. Externý – spolupráca pomocou internetových alebo spätných odkazov

MozBar je celkom vhodným SEO nástrojom na zistenie rankov (PA a DA) danej stránky. Predtým ako sa tam vloží spätný odkaz, tak budeme vedieť či sa jedná o kvalitnejší odkaz, alebo nie. Čím väčšie číslo, tým silnejší odkaz. Na Slovensku sa často používajú ranky od 20+. Majte radšej viac a kvalitnejších odkazov! Ak je webstránka obsiahnutá iba spamom, tak nám to ukáže tzv. spam score. V tom prípade, sa nám moc neoplatí.

 

Zháňať odkazy sa dá niekedy ťažšie, inokedy zas ľahšie. Ak máte k dispozícii internet a vidíte nejaký článok, prípadne video, tak v diskusii odkážte na niečo svoje. Možno tým nepomôžete iba sebe. Avšak niektoré odkazy nemusia byť priamo prepojené. To znamená, že sa nedajú kliknúť. Vtedy si ho pozorovateľ najprv musí skopírovať a až potom hľadať. 

Dobrou správou je, že sa to dá aj inak. Oslovil vás jeden článok, vidíte autora, nesmierne by sa doň hodilo niečo vaše? Kontaktujte ho! Spôsob, akým ho budete kontaktovať je na vás. Dajte si však záležať, aby ste boli originálny, alebo mu ponúknite niečo na oplátku. 

Kedy sa objaví ideál? Keď ľudia začnú sami od seba odkazovať na vás, vaše služby, stránku až spoločnosť. Dopriať informácie je aj cieľom Googlu. 

Čo sa týka registrácie v katalógoch, tak to robí veľa firiem, ale len máloktoré nájdu správne uplatnenie v rámci marketingu. Treba zvážiť o akú spoločnosť sa jedná, aká je konkurencia, návštevnosť, netreba zabúdať aj na prieskum trhu.

Pochopili ste, ale neviete ako na to? Radi pomôžeme. Kontaktujte nás!

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.